Ile kosztuje wynajem busa

Wynajem busa to świetny pomysł na wakacje, rodzinne wyjazdy czy firmowy event. W wygodny sposób pozwala on podróżować nawet 8 osobom, pozwalając na miłe spędzenie czasu podczas podróży. Podróżowanie grupą to również sposób na oszczędzanie paliwa – jego końcowy koszt rozkłada się na więcej osób, a dla osób nieposiadających swojego środka lokomocji może to być jedyny sposób na wakacyjną podróż. Jednak w Polsce wciąż krążą opinie o wysokich kosztach towarzyszących takiemu rozwiązaniu. Czy prawdziwa? Postaramy się poszukać odpowiedzi!

Ile kosztuje wynajem busa?

Starając się znaleźć odpowiedź na tak zadane pytanie, najłatwiej będzie sprawdzić oferty wyświetlane w sieci. Jednak zanim do tego przejdziemy, warto zastanowić się nad tym, jakie korzyści kryją się za wynajęciem busa i na jakie oszczędności można dzięki temu liczyć.

Osoby prywatne udające się na wyjazd dzięki wynajęciu busa zyskują elastyczność, o której trudno byłoby marzyć, wybierając się w podróż pociągiem, czy samolotem. Jakiekolwiek spóźnienie na samolot skutkuje utratą wszystkich wpłaconych środków i zaprzepaszcza szanse na udane wakacje, podobnie jest z pociągiem. A przecież sytuacje losowe mogą przydarzyć się każdemu z nas. Poleganie na uprzednio wypożyczonym i udostępnionym do naszej dyspozycji pojeździe gwarantuje nam, że żaden pociąg, samolot czy autobus nam nie ucieknie, a nasza podróż na pewno się odbędzie (o ile sami oczywiście nie zmienimy planów). Elastyczność dotyczy również zabieranego bagażu – ileż to razy chcielibyśmy wziąć ze sobą jakąś ponadgabarytową pamiątkę z dalszej wyprawy, obkupić się lokalnymi potrawami, czy zabrać kilka butelek lokalnego alkoholu. Dokupywanie dodatkowej przestrzeni bagażowej jest albo niemożliwe, albo okazuje się ekstremalnie drogie, powstrzymując przed przywiezieniem znajomym (lub sobie) niezapomnianej pamiątki z wyprawy.

Wynajem busa to również wolność wyboru co do tego, gdzie, z kim i kiedy chce wyruszyć – w dosłownie ostatniej chwili możemy swobodnie zapraszać więcej osób, zmieniać plany podróży, zmniejszać lub zwiększać ilość zabieranego bagażu. Trudno sobie wyobrazić, ile kosztowałaby taka elastyczność w przypadku podróży samolotem – bilety kupowane w ostatniej chwili oznaczałyby kolosalne wydatki, a ewentualne odwołanie byłoby ogromną stratą pieniędzy. Decydując się na wyprawę wypożyczonym busem samodzielnie (i bezpłatnie!) decydujemy kto, kiedy i na jakich warunkach z nami pojedzie. Jeśli nawet jedna osoba zrezygnuje z wyjazdu, to po prostu wydatki na paliwo podzieli się na jedną osobę mniej – znacznie mniejsza strata, niż kilkaset, czy nawet kilka tysięcy złotych za utracony bilet.

Właśnie te czynniki warto wziąć pod uwagę, rozważając koszta związane z wynajmem busa – nie sama cena, nie paliwo czy inne wydatki, ale właśnie swoboda kształtowania swojej wyprawy, jak się chce i z kim się chce, bez obaw o drakońskie dopłaty, leży u podstaw opłacalności wynajęcia samochodu w podróż.

Wynajem busa cennik

Oczywiście bus busowi nierówny i ich ceny również. Zapewne można „wygooglać” nieco tańszą ofertę od naszej, pytanie tylko jakim kosztem. Już od 299 złotych za dobę możesz mieć do dyspozycji wygodny, ekonomiczny, sprawny technicznie i ładnie się prezentujący Mercedes Vito. Dokładamy starań, by w rozsądnej cenie zaoferować pojazdy, którymi sami chcielibyśmy podróżować – dlatego u nas nie znajdziesz starych gratów, o nieznanym stanie technicznym, których główną zaletą jest najniższa możliwa cena. W zamian za to znajdziesz najbogatsze wersje nowych Mercedesów Vito – samochodów od lat cieszących się opinią niezawodnych i wygodnych, w których nawet dłuższa trasa nie męczy nadmiernie pasażerów. Warto również dodać, że dzięki wykorzystującym najnowocześniejsze technologie, oszczędnym jednostkom Diesla spalanie samochodu na trasie jest bardzo niskie (w zależności od warunków do 8 litrów / 100 km), pozwala na kolejne oszczędności – z pewnością nie jest to bez znaczenia dla udających się w dłuższą podróż. Dokładny cennik wypożyczenia samego busa prezentuje się następująco:

299 zł za dobę – przy wynajmie na 10 do 30 dni,
329 zł za dobę – przy okresie 3 do 10 dni,
349 zł za dobę – jeśli potrzebujesz samochodu na 1 do 3 dni,
przy dłuższych, niż 30-dniowe okresy możesz liczyć na specjalną ofertę.

Jak w praktyce może wyglądać kalkulacja? Zakładając, że udajesz się w 8-dniową podróż w 8 osób. Mercedes Vito zapewni każdej z nich komfortowe warunki podróży. Ile zapłaci każda z nich? 329 złotych za wynajem busa. Zakładając dość długą trasę (np. 1000 km w jedną stronę), na paliwo wydane zostanie 800 złotych w obie strony (20*8*5 zł), czyli 100 złotych na osobę. Całościowy koszt w przeliczeniu na jedną osobę wyniesie 429 złotych – to bardzo przystępna cena za wygodne, elastyczne i spędzone w gronie najbliższych wakacje, prawda? Załóżmy jednak, że 8 dni to dla ciebie za mało i wolisz dwutygodniowe wakacje. Koszt wynajmu na osobę podskoczy wówczas do 523 złotych na osobę – to wciąż taniej, niż w większości przypadków podróż samolotem (w obie strony).

Wynajem busów z kierowcą cennik

Na tym nie kończy się nasza oferta. Nie każdy przecież chce lub może prowadzić busa. Zamiast pochopnie rezygnować z wakacji, wyjazdu służbowego, czy oddelegowania pracowników warto rozważyć najmu busa z kierowcą. Wbrew pozorom nie jest to taka droga opcja. Ośmiogodzinna jazda w cyklu miejskim (do 200 kilometrów) wyniesie 599 złotych, a czterogodzinna (z limitem do 120 km) 299 złotych. Wykonując dłuższe przebiegi przy zdecydowaniu się wynajem busa cena za km ponad ten limit wynosi 2,2 złote. Każda kolejna rozpoczęta godzina to 70 złotych, ale jeśli planujesz długie wyprawy, to możesz liczyć na indywidualnie negocjowane ceny.

Bus z kierowcą może być najlepszym sposobem na zapewnienie swoim pracownikom transportu na konferencję czy szkolenie. Znacząco wpływa również na prestiż i postrzeganie twojej firmy – podjeżdżający pod miejsce docelowe, elegancki Mercedes Vito z pewnością wywrze na nich pozytywne wrażenie. A co najważniejsze – wcale nie będzie to cię kosztowało majątku.

Wszystkich zainteresowanych ofertą najmu busa 8-osobowego zapraszamy do kontaktu pod nr
662 507 422