Wynajem busa do Chorwacji – czy warto? 

Sezon wakacyjny w pełni i coraz więcej z nas zastanawia się, gdzie i jak wybrać się na kolejny wypoczynkowy wypad. Do corocznych rozważań dotyczących wyboru najlepszego miejsca pod kątem pogody i cen, doszły również kwestie związane z pandemią COVID – między innymi obostrzenia, konieczność wykonywania szczepień i posiadania paszportu szczepionkowego. Jednym z najpopularniejszych tegorocznych kierunków staje się Chorwacja – między innymi dzięki spełnieniu wszystkich trzech warunków! Co ma do zaoferowania ten bałkański kraj? Jak tam najwygodniej dojechać?

Chorwacja – hit 2021?

Ten niewielki bałkański kraj ma do zaoferowania turystom bardzo wiele – tym, którzy lubią morze i plaże, tym, którzy wolą górskie spacery, jak i tym, dla których ciekawe są zabytki i pozostałości po imperium rzymskim. A to wszystko na terytorium kraju liczącego zaledwie nieco ponad 56 tysięcy kilometrów kwadratowych! W najkrótszym odcinku nasze państwa dzieli 560 kilometrów – to zdecydowanie za mało, aby nie skorzystać z bogatej bazy turystycznej, gwarantowanej pogody latem, piaszczystych plaż i wspaniałej, śródziemnomorskiej kuchni. W dodatku aktualnie na terytorium Chorwacji obywatele RP mogą wjeżdżać bez pokazywania testu na COVID czy potwierdzeniu zaszczepienia (o ile przejeżdżają przez państwa należące do strefy Schengen i znajdujących się na zielonej liście Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC)). W dodatku na terenie samej Chorwacji można swobodnie poruszać się bez maseczek w większości miejsc, co szczególnie cenią sobie turyści korzystający z przyjemnej letniej temperatury.

Ogromną zaletą Chorwacji są także normalne ceny, czego niestety nie można powiedzieć na temat polskiego morza – tu nie dość, że pogoda jest zupełnie losowa, to jeszcze ceny noclegów i posiłków potrafią przysporzyć o zawrót głowy. Chorwacja może nie jest najtańsza w Europie (tu zdecydowanie prym wiodą kraje spoza EU plus Bułgaria), ale oferowane usługi i atrakcje są wycenione o wiele racjonalniej. Pozostaje pytanie, jak najwygodniej dotrzeć do swojej wakacyjnej destynacji.

Busem przez Chorwację!

Jak już wspomnieliśmy – od południowych granic Polski do granicy z Chorwacją jest zaledwie 560 kilometrów. Dlatego ideę udania się tam samochodem można potraktować jako całkowicie sensową. Dlaczego można uznać to za niezły pomysł?

Po pierwsze, warto przypomnieć sobie, jak aktualnie wygląda podróżowanie samolotem. Nie tylko ceny biletów poszybowały do niebotycznych poziomów, które jeszcze kilka lat temu były nie do pomyślenia, ale nie jest to największym problemem związanym z podróżowaniem tym środkiem transportu. Dla większości osób udających się na wakacje zniechęcająca okazuje się przeprawa związana z covidowymi ograniczeniami. Konieczność wykonywania nieprzyjemnych testów, utrzymywania dystansu społecznego przez cały pobyt na lotnisku i stosowania się do skomplikowanych (i bardzo często pozbawionych jakiejkolwiek logiki) zasad skutecznie studzi entuzjazm podróżnych. Dodatkowo testy okazują się zawodne, a otrzymanie fałszywie pozytywnego wyniku może uziemić Cię na dłużej poza granicami, co idzie w parze z dotkliwymi wydatkami.

Aktualnie najbardziej sensownym i bezpiecznym sposobem podróżowania wydaje się właśnie podróż samochodem, a szczególnie busem do Chorwacji. Dlaczego? Możesz bowiem zabrać wszystkie niezbędne rzeczy na cały okres podróży i nie martwić się o nadbagaż czy o limity przewożonych samolotem płynów (bardzo popularna wśród powracających do kraju jest m.in. chorwacka Rakija). Ponadto podróżujesz w zaufanym gronie osób, których stan zdrowia nie wzbudza podejrzeń – nie obawiasz się więc o infekcję. A dzięki temu, że Chorwacja nie wymaga prezentowania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, nie musisz obawiać się o przymusowe przedłużenie wakacji i konieczność kosztownej zmiany planów.

Dlaczego warto jechać busem na Chorwację? Ponieważ pozwala Ci na podróż nawet w 8 osób, dzięki czemu inaczej rozkładają się koszty związane z paliwem, daje to również możliwość częstszej zmiany kierowców, dzięki czemu podróż przebiega bezpieczniej i jest mniej męcząca. Zapakowanie się w jednego busa na wakacje to również świetny sposób na szybszą podróż – po prostu między tyloma osobami jest zawsze jakiś temat do rozmowy, dzięki czemu nie odczuwa się tak upływu czasu. Tylko, skąd wziąć busa?

Wynajem busa do Chorwacji – sposób na udane wakacje?

Korzyści, jakie przynosi podróż busem do Chorwacji, sprawiają, że wiele osób, które nawet nie posiadają takiego pojazdu, decyduje się na jego wynajęcie. Korzyści z takiego rozwiązania wydają się oczywiste – w zamian za relatywnie niewielką opłatę zyskujesz wygodny i obszerny samochód, który w komfortowy sposób pozwoli dotrzeć do celu swojej podróży – nawet oddalonego o kilka tysięcy kilometrów. Jeśli więc na co dzień poruszasz się niewielkim miejskim samochodem albo komunikacją miejską, to wcale nie powód, byś miał rezygnować z wakacji po swojemu! Być może nie masz ochoty na dogłębny przegląd swojego auta przed wyjazdem, upewnianie się, że wszystko znajduje się w należytym stanie i że posiadasz wykupione wszystkie dokumenty i polisy? A może po prostu chcesz spróbować czegoś innego? Wypad grupą znajomych to może być, czego szukasz, a wynajęcie busa na wakacje – wspaniałym sposobem na rozpoczęcie przygody. Wcale nie musisz przy tym obawiać się o koszty, bo w porównaniu do uzyskiwanych korzyści te kształtują się całkiem atrakcyjnie.

Ile kosztuje wynajem busa do Chorwacji?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wynajem busa z kierowcą do Chorwacji (tak, istnieje taka opcja), czy po prostu samodzielnie zechcesz prowadzić pojazd – lub na zmianę ze znajomymi – rozwiązanie to wcale nie nadwyręży Twojej kieszeni. Szczególnie jeśli uda się wam optymalnie wykorzystać pojemność busa i np. podróżować w osiem osób – wówczas koszty na osobę prezentują się bardzo atrakcyjnie i nie różnią się np. od podróży samolotem. Warto przy tym mieć na uwadze, że podróżujesz, gdzie chcesz i jak chcesz – możesz eksplorować okolicę i odwiedzać wszystkie interesujące Cię miejsca – również podczas dojazdu. Jest więc ciekawie, ale również i taniej (komunikacja publiczna również ma swoje koszty, a w dobie pandemii nie wszędzie i nie zawsze można na niej polegać). Oczywiście nie sposób podać tu konkretnej sumy – ta bowiem będzie wynikową czasu trwania wakacji, przebytych kilometrów i wybranej opcji – jednak możesz mieć pewność, że nie będzie to zwalająca z nóg kwota.

Jeśli natomiast nie masz prawa jazdy albo nie masz zamiaru się ograniczać podczas wakacji – np. delektując się lokalnymi napojami alkoholowymi – albo po prostu chcesz porządnie wypocząć, to świetną opcją jest wynajem busa z kierowcą. Profesjonalista za kółkiem zapewni Ci najwyższy komfort i bezpieczeństwo, pozwalając w pełni oddać się wakacyjnemu klimatowi. Tobie, a raczej Twojej ekipie pozostaje więc cieszenie się podróżą i robienie zdjęć – do czego będzie niemało okazji podczas podróżowania przez malowniczą Chorwację. Z busami, które znajdziesz w naszej ofercie, masz pewność, że dojedziesz bezpiecznie, wygodnie i sprawnie – a przecież dokładnie tego oczekujemy od wakacyjnych wypadów.

Wszystkich zainteresowanych wynajmem busa Mercedes Vito 8-osobowego z kierowcą lub bez zapraszamy do kontaktu z naszą wypożyczalnią pod numerem  662 507 422